"19 Aralık Grevi" ile İlgili Genel Üye Toplantısı Yapıldı.
Administrator tarafından yazıldı.   
Perşembe, 05 Aralık 2013 22:33
     AKP hükumetinin şimdiden emek karşıtı hedefleri belli olan 2014 bütçesi ve planlamalarında, gerek kıdem tazminatı tartışmalarında ve gerekse de 657'de yapmayı düşündüğü değişikliklerle yapacağı emekçilere yönelik saldırıları göğüslemek için fiili meşru mücadeleyi yükseltmekten başka çare kalmıyor. AKP Hükumeti ile yetkili konfederasyon tarafından imzalanan 2014-2015 "toplu satış sözleşmesi" ile yok sayılan haklarımızın takipçisi olmak ve 2014 bütçesinden taleplerimizin karşılanmaması halinde yapacağımız "19 Aralık Grevi" ile ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Bu kapsamda bugün KESK ve bağlı sendikaların MYK üyelerinin de katıldığı genel üye toplantısı gerçekleştirildi.
     Eğitim Sen Şube toplantı salonunda saat:18.30'da başlayan toplantıya KESK MYK Üyesi Akman ŞİMŞEK, Eğitim Sen MYK Üyesi Ali Paşa ŞANLI, Yapı Yol Sen MYK üyesi İbrahim YILDIZKAN, SES MYK üyesi Bedriye YORGUN ve BES MYK Üyesi Özlem YILMAZ YEŞER ile KESK Eskişehir üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı.
     Yaklaşık 2 saat süren toplantıda güncel gelişmeler, "19 Aralık Grevi"nin gerekçeleri ve nasıl yapılacağı ile ilgili açıklamalarda bulunuldu ve görüş alışverişinde bulunuldu.
 
 
Son Güncelleme: Perşembe, 05 Aralık 2013 22:38